۰۲۱-۲۲۶۹۲۲۴۱

کاربردهای دیگر رولرهای سرامیکی

رولر سرامیکی نوعی قطعه نسوز در کوره رولری است که نقش حمل و انتقال بار محصول در کوره را بر عهده دارد. با توسعه و تولید رولرهای سرامیکی، کوره های رولری به طور گسترده در ساخت سرامیک های بهداشتی، چینی های مظروف و سرامیک های خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

رولرهای سرامیکی نیازهای مختلف تولید کاشی را برآورده می سازند، دارای مقاومت دمایی، سختی و ظرفیت حمل بار بالایی هستند و به طور گسترده در کوره های دما بالا، برای پخت کاشی دیواری، کاشی کف لعاب دار، بدنه های چینی بهداشتی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

رولرهای سرامیکی به علت دارا بودن خواص منحصربفردی همچون استحکام مکانیکی عالی، دمای نرم شوندگی بالا، مقاومت خوب در برابر شوک حرارتی، ضریب انبساط حرارتی پایین، خواص سرمایشی و گرمایشی ناگهانی خوب و مقاومت در برابر خوردگی اسیدی و قلیایی می توانند گزینه مناسبی برای استفاده در صنایع متنوع دیگر غیر از صنعت کاشی باشند.

از جمله ی این کاربردها میتوان به استفاده از رولرهای سرامیکی در کوره های الکتریکی به عنوان نگهدارنده المنت ها، لوله های آستر داخلی و لوله های گرمایشی اشاره نمود. همچنین این لوله های سرامیکی در ساخت کوره های عملیات حرارتی و کوره های چقرمه سازی کاربرد دارند.

رولرهای سرامیکی برای پخت کاشی های دیواری و کف تا دمای ℃ 1300 - چینی مظروف تا دمای ℃ 1420 - چینی بهداشتی تا دمای ℃ 1300 - فریت ها تا دمای ℃ 1300 روی سِترهای پشتیبان - عملیات حرارتی فلزات تا دمای ℃ 1200 مورد استفاده قرار می گیرند.


رولرهای پشتیبان سرامیکی برای کوره های تمپرینگ شیشه

در کوره های تمپرینگ شیشه، شیشه روی رولرها در میان کوره منتقل می شود. محصول مستقیم روی رولرها حرکت می کند، یعنی بدون پشتیبان ها. زمان تمپرینگ می تواند از طریق سرعت چرخشی رولرها و نیز بوسیله اعمال سیستم های حرارت دهی متفاوت تنظیم شود. هدف از این فرایند ایجاد پیش تنش در شیشه از طریق حرارت است همانند شیشه ایمنی، جام شیشه بایستی در صورت شکست به ذرات بی ضرر بسیاری تبدیل شود.

خواص رولرهای سرامیکی برای تمپرینگ شیشه

به خاطر حساسیت سطح شیشه، رولرهای سرامیکی مورد استفاده بایستی بسیار صاف و عاری از کوچکترین موج باشند. استحکام خمشی و متحدالمرکز بودن نیز فاکتورهای مهمی هستند. علاوه بر این، این قطعه سرامیکی بایستی دارای خواص مقاومت به شوک حرارتی خوبی باشد تا تغییرات دمایی که در این فرایند اتفاق می افتند را تاب آورد.