۰۲۱-۲۲۶۹۲۲۴۱

معرفی کارخانه صنایع نسوز آذرسرام مرند

کارخانه صنایع نسوز آذر سرام مرند در زمینی به وسعت 1.5 هکتار و در شهرک صنعتی مرند، کیلومتر 5 جاده مرند - جلفا واقع شده است.دانش فنی و تکنولوژی ساخت این کارخانه توسط شرکت سریک ویسترای فرانسه - آلمان ارائه شده است و این کارخانه در مقایسه با بسیاری از کارخانه های بزرگ تولید رولرهای سرامیکی در ردیف کارخانه های کاملا مکانیزه قرار گرفته بگونه ای که بهره گیری از تجهیزات پیشرفته، سرعت و دقت تولید را بسیار فراتر از حد انتظار بالا برده است. راه اندازی این مجموعه موجب اشتغال زایی 70 نفر به طور مستقیم و 300 نفر به طور غیر مستقیم شده است.

کارخانه صنایع نسوز آذرسرام مرند تنها کارخانه موجود در خاورمیانه در تولید رولرهای سرامیکی و دارای تکنولوژی نوین می باشد که با هدف تولید رولر و کالای واسطه ای صنایع فولاد و سرامیک راه اندازی شده است. دانش فنی شرکت منطبق بر دانش روز اروپا بوده و در این راستا شرکت همواره تلاش کرده است از متخصصین و مشاورین اروپایی به منظور ارتقاء دانش فنی خود و به روز نگه داشتن آن استفاده نماید.

کارخانه صنایع نسوز آذرسرام مرند دارای دو سالن تولید می باشد، کلیه فرایندهای مرتبط با تولید رولرهای سرامیکی، در سالن شماره یک انجام می پذیرد. این سالن با دارا بودن کوره 37 متر مکعبی شاتلی با ظرفیت 1000 عدد رولر در هر شارژ و دمای کاری 1650 درجه سانتی گراد قابلیت تولید 250000 عدد رولر در سال را داراست. امکان تولید رولر سرامیکی در ابعاد 1300 میلی متر تا 5000 میلی متر و در قطر های 25 تا 54 میلی متر از جمله توانایی های تولیدی این سالن می باشد.

کیفیت رولرهای تولیدی پس از انجام آزمایشات تخصصی در آزمایشگاه کارخانه و همچنین آزمایشگاه دانشگاه تربیت مدرس تهران مورد بررسی قرار می گیرد. در حال حاضر این کارخانه امکان تولید رولر سرامیکی در سه گرید AC96 ،AC95، AC94 را دارا می باشد که هر یک از این رولرها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود بوده و دارای کاربردهای خاص می باشند.