۰۲۱-۲۲۶۹۲۲۴۱

چرا سرامیک و مواد سرامیکی پیشرفته !!!!

یکی از مهمترین موفقیت های پژوهشگران در 30 سال اخیر شناخت سرامیک های پیشرفته می باشد.

اما چرا سرامیک و مواد سرامیکی پیشرفته !!!!

دلیل آن واضح است؛ سیلیکون کارباید (sic) یک سرامیک با مجموعه ای استثنایی از ویژگی های مفید مهندسی می باشد که به علت بالا بودن ضریب انتقال حرارتی سیلیکون کارباید و استحکام مطلوب آن در دمای بالا و مقاومت به پوسته شدن (Spalling resistance) و همچنین در مواردی که مقاومت به شوک حرارتی در دماهای بالا مورد نیاز باشد، از محصولات سیلیکون کاربایدی استفاده می گردد. در حالت کلی این مواد دارای خواص زیر می باشند :

دانسیته بالا، استحکام مکانیکی و سختی بالا، استحکام دما بالای خوب، مقاومت به اکسیداسیون و خوردگی خوب حتی در دماهای بالا، مقاومت به سایش خوب، ضریب انبساط حرارتی بالا، خواص نیمه هادی و ...

و از همه مهمتر اینکه سیلیکون کارباید ماده ای غیرسمی و سازگار با محیط زیست می باشد.


کاربردهای سرامیک های سیلیکون کارباید (sic)

سرامیک های سیلیکون کاربایدی برای ساخت بوته های مذاب، مبلمان کوره، مبدل های حرارتی، نازل های مشعل، رینگ های آب بندی برای پمپ ها و قطعات دیگری که در دمای بالا و در محیط های خورنده کار می کنند، گلوله های آسیاب و صفحات سایشی، المنت های حرارتی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.


در حال حاضر کارخانه صنایع نسوز آذرسرام مرند دانش و توانایی تولید سرامیک های سیلیکون کاربایدی از نوع NSiC و باند سیلیکاتی با استفاده از تلفیق روش های نوین و سنتی با خواص بسیار بالا جهت کاربرد در صنایع مختلف و قبول سفارشات جهت پخت انواع این محصولات را دارا می باشد.
جهت دریافت اطلاعات، درخواست خود را به آدرس info@azarceram.com ارسال نمایید.
ما با کیفیت ترین محصولات و خدمات را با قیمت قابل رقابت ارائه می کنیم.