۰۲۱-۲۲۶۹۲۲۴۱

پلیت های آلومینایی مقاوم به سایش

سرامیک های مقاوم به سایش که به طور عمده حداقل از 90 درصد آلومینا تشکیل شده اند در جهان امروز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

این محصولات از پودرهای آلومینای با اندازه ذرات یکنواخت و میزان CaO پایین ساخته می شوند. سرامیک های مقاوم به سایش می توانند از طریق فرایند پرس خشک یا ایزواستاتیک و سپس زینترینگ در دمای بالای درون کوره ساخته شوند. همچنین مواد آستری مطلوب برای تجهیزات با سایش بالا به علت ابعاد دقیق، دانسیته بالا، میزان آلومینای بالا و کیفیت پایدار هستند.


ویژگی ها :

- سختی راکول سرامیک های آلومینا بالا تا HRA 90-80 است که بعد از الماس در رتبه دوم قرار دارند و بسیار فراتر از سختی فولادهای زنگ نزن مقاوم به سایش است.

- مقاومت به سایش سرامیک های آلومینا بالا 266 برابر فولاد منگنزی و 5/171 برابر چدن با میزان کروم بالاست.

- سرامیک های آلومینا بالا اکسیدهای غیرآلی با ساختار مولکولی بسیار پایدار و بدون خوردگی الکتروشیمیایی هستند، بنابراین آن ها می توانند در برابر فرسایش اسیدها، قلیایی ها، محلول های نمکی و حلال های آلی مقاومت کنند.

- از نظر پایداری حرارتی، دمای کاری سرامیک های آلومینایی می تواند تا 1400 درجه سانتیگراد باشد.

- دانسیته سرامیک های آلومینا بالا حدود g/cm3  6/3 است که تنها نصف دانسیته فولاد است، بدین ترتیب ساخت و نصب آن ها راحت است.


کاربردها :

ریزشگاه ها (شوت ها) / قیف ها

مخروط های دسته بندی کننده

جداسازهای سیکلونی

زانویی ها

غلاف و تیغه های فن ها

لوله های آستردار

نازل ها

پانل های سایشی

آستر بال میل ها


بازارها :

نیروگاه های با سوخت زغال سنگ

جابجایی مواد ساینده

فرآوری مواد شیمیایی

فرآوری  مواد غذایی

آهن / فولاد سازی

فراوری مواد معدنی

حمل و نقل مواد جامد پودری / بالک

ساخت خمیر کاغذ و کاغذ

خردایش و آسیاب

شرکت صنایع نسوز آذرسرام مرند توانایی تولید انواع پلیت های آلومینایی با ابعاد استاندارد و مطابق سفارش مشتری را دارا می باشد.