۰۲۱-۲۲۶۹۲۲۴۱

پرسکاری بدون قالب برای سایزهای متداول کاشی

در اواخر ماه سپتامبر در System Ceramics Open House پرس Superfast رونمایی شد که نخستین و تنها پرسکاری بدون قالب برای سایزهای متداول کاشی در صنعت کاشی سرامیکی است.  Superfast یک نوآوریِ فرآیندی با مزایا و سطوح عملکردی است که سامانه های پرسکاری متداول نمی توانند به سادگی با آن مقایسه شوند. پـرسکاری بدون قالـب برای سایزهای متداول کاشی به صورت ویژه، این امکان را به شرکت های سرامیکی می دهد که کل فرآیند تولید را با انعطاف پذیری بی نظیر و ضایعات صفر انجام دهند. Superfast با عملکرد بدون قالب و سامانه تسمه ای منحصر به فرد خود قادر است تا همه سایزهای متداول را براساس مدول های 60 ، 80  و 90 سانتی متر در ضخامت های 3 تا 30 میلی متر  تولید کند و از طریق نرم افزار، عملیات تغییر سایز و ضخامت را بسیار سریع و ساده می سازد. علاوه بر سادگی، انعطاف پذیری و سهولت استفاده، مزیت مهم دیگر این فناوری جدید، سامانه بازیابی ضایعات سرامیک ای ست که از مرحله پرسکاری و بُرش پیش از پخت ناشی می شوند. به لطف یک فرآیند شکل دهی بر اساس تکنیک پُر کردن مضاعف، پس از انجام آسیاب بی وقفه در کنار پرس و آمیختن متعاقب آن که برای استفاده مجدد آماده می شود، صد در صد از ضایعات میتوانند بازیافت و دوباره وارد چرخه تولید شوند. در عملیات پُر کردن مضاعف، مواد بازیافتی برای ایجاد بیس کاشی سرامیکی به کار می روند و ماده اسپری درایر شده خالص بر بالای این لایه اِعمال می شود. این فرایندِ بسیار کارآمد و ارزش افزوده به آسانی توسط نرم افزار مدیریت می شود و منجر به ضایعات صفر و در نتیجه مصرف کمترِ مواد اولیه می شود. آزمون های آزمایشگاهی و صنعتی که توسط مراکز تحقیقاتی معتبر و مستقل انجام شدند، نشان داده اند که کیفیت زیبایی شناسی و فنیِ کاشی های نهایی با نمونه هایی که فقط با استفاده از پودر اسپری درایر شده خالص تولید می شوند، یکسان هستند. 


 همگام با فلسفه توسعه دادن فناوری های پیشرفته Ceramics System برای تولید پایدار، Superfast تنها بخشی از یک فرآیند تولید دایره ای (production circular) با هزینه های پایین تر نیست، بلکه امکان مصرف انرژی تا 70 درصد کمتر از دستگاه های متداول را فراهم می کند.

با در نظر گرفتن این که پرس Superfast می تواند به تولید روزانه 20 هزار مترمربع کاشی دست یابد و این ظرفیت نیاز به استفاده از دو پرس متداول خواهد داشت، این فرآیند به خاطر بهره وری بالای خود نیز مورد توجه قرار گرفته است.

مزیت دیگر، امکان کار با هر نوع پودر اسپری درایر شده (اِستون وِر پرسالنی، مونوپروزا، بدنه قرمز یا گرانول خشک) است. در حالی که Superfast  برای ترویج توسعه پایدار صنعتی با تمرکز ویژه بر کاهش هزینه ها و کاهش استفاده از مواد اولیه طراحی شده است، در همان حال این فناوری جدید بخشی از یک مفهوم تولیدات نوآورانه است که بر روی شخصی سازی و تولید درست سرِ وقت (time-in-just) متمرکز است. این مزایا پیش از این نیز، هم در سطح بین المللی و هم در ایتالیا، صنعت پیشرو در استفاده از فرآیندهای تولید نوآورانه، مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار گرفته است.