۰۲۱-۲۲۶۹۲۲۴۱

صفحات اسلاید گیت

نسوزهای پایه آلومینا -کربن یکی از پر کاربردترین نسوزهای مورد استفاده در صنعت فولاد هستند. این نسوزها مخصوصا در پاتیل های کف ریز و نیز در تاندیش به صورت عمده استفاده می شوند.

از جمله این محصولات می توان به نازل درونی، نازل بیرونی، ول بلوک پاتیل، ول بلوک پروس پلاگ، صفحات اسلاید گیت و نازل های تاندیش اشاره کرد.

برای تعیین میزان سرعت ریخته گری، کنترل جریان مذاب در قسمت های مختلف ماشین ریخته گری مداوم حائز اهمیت می باشد. یکی از قسمت هایی که در انتقال مذاب در ماشین ریخته گری مداوم نقش مهمی را ایفا می کند، جریان مذاب از پاتیل به تاندیش می باشد. سیستم اسلاید گیت وسیله ای است که کنترل مذاب را در این بخش از ماشین ریخته گری مداوم انجام می دهد.


اسلاید گیت پلیت یا صفحه کشویی مهمترین قسمت از مجموعه سیستم اسلاید گیت می باشد که به طور مستقیم جریان مذاب خروجی از پاتیل کف ریز را کنترل می کند. برای پخت این صفحات که بر پایه سیستم آلومینا کربن ساخته می شوند نیاز به دماهای پخت بالا (بیش از 1400 درجه سانتیگراد) و اتمسفر احیایی برای جلوگیری از واکنش اکسیداسیون کربن است که متداول ترین روش پخت دفن صفحات درون کُک و گرافیت می باشد.شرکت صنایع نسوز آذرسرام مرند با در اختیار داشتن کوره شاتلی 17 مترمکعبی با دمای کاری 1650 درجه سانتیگراد و قابلیت تزریق نیتروژن یا هر نوع اتمسفر کنترلی دیگر از جمله فرایند کُکینگ توانایی پخت تمامی قطعات سرامیکی نسوز مورد استفاده در سیستم اسلاید گیت را دارا بوده و آماده پذیرش سفارش پخت از سوی مشتریان محترم می باشد.